Gjarpri kafshon nënën, fëmija vdes nga qumështi i gjirit

0

Një nënë dhe vajza e saj tre vjeçare kanë vdekur në Indi pasi gruaja u kafshua nga një gjarpër. Duke mos kuptuar se ajo ishte sulmuar, gruaja filloi të ushqehej me gji fëmijën e saj. Të dyja vdiqën para se të arrinin në spital, citon Kallxo.com.

Lajmi vjen në të njëjtën ditë kur Organizata Botërore e Shëndetësisë tha në një raport se çdo vit nga kafshimet e gjarpërinjve humbin jetën nga 81 mijë deri në 138 mijë persona, gjysma e të cilave ndodhin në Indi.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »