Girona – Barcelona, formacionet
14:48 | 23 Shtator 2017

Girona dhe Barcelona do të përballen sonte, nga ora 20:45, në kuadër të xhiros së gjashtë të La Ligas.

E përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave, përcjell Express Gerard Deulofeu dhe Semedo befasisht nuk janë ftuar nga Ernesto Valverde për sfidën me Gironan. Arda Turan dhe Vermaelen gjithashtu janë lënë jashtë për këtë ndeshje, ndërsa Dembélé dhe Rafinha do të mungojnë për shkak të lëndimeve. /Express/
Françeska Jaçe