Gazetari serb tentoi t’i marr në intervistë, por ja si u përgjigjen Xhaka e Shaqiri

0

Mediet serbe vazhdojnë të publikojnë momente interesante nga ndeshja e mbrëmshme ndërmjet Zvicrës dhe Serbisë.

B92.net përshkruan momentin e tentimit të gazetarëve serbë për të marrë deklarata nga Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri derisa ata po e kalonin tunelin për në dhomat e zhveshjes.

“A mund të marrim deklaratë?”, e pyetëm së pari Xhakën e pastaj Shaqirin, shkruan B92.

“Xhaka vetë tha shkurt: ‘jo’, ndërsa Shaqiri u paraqit si anglez, duke thënë: ‘I don’t understand’.Një koleg i pyeti në mënyrë provokative: “A mund të flisni për mikpritësit, mediet serbe”? Shaqiri vetëm ngriti gishtin e madh dhe u nis”.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »