Gati një vit nga vrasja e Ivanoviqit, familja e tij shpreson në zbardhjen e rastit
19:40 | 12 Janar 2019

Vëllai i Ivanoviqit, Miroslavi, tha se shpreson që vrasësit dhe urdhëruesit do të zbulohen.

“Që nga momenti i parë në kemi shpresë se që ekzekutuesit dhe urdhëruesit do të gjenden dhe se e gjithë historia do të zbulohet – deri tek të fundit që u bën pjesë dhe planifikuan ekzekutimin”.

Ai tha se familja pret vazhdimisht të zbulohet rasti, ndonëse nuk ka pasur asnjë rezultat konkret që nga vrasja e Ivanovqit, transmeton Klan Kosova.

Oliver Ivanoviq është vrarë më 16 janar të vitit të kaluar, para selisë së partisë së tij në Mitrovicën e Veriut.

Kejvina Kthella