Furçë dhëmbësh elektrike

0

Furça elektrike është me dritë dhe me anë të saj ajo i mbytë bakteret që gjenden në dhëmbët tonë.

Ka tre ngjyra të lehta. Drita blu thuhet të vrasë bakteret dhe zbardh dhëmbët me kalimin e kohës. Drita e kuqe duhet të rigjenerojë mishrat dhe të luftojë inflamacionin.

Drita e purpurt, një përzierje e dy ngjyrave të tjera të lehta, duhet të bëjë të dyja në të njëjtën kohë. /Lajmi.net/

 

Powered by WPeMatico

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »