FSK-ja marsh afër kufirit të Serbies në Kamenicë (Foto)

0

Forca e Sigurisë së Kosovës në bashkëpunim me Drejtorinë për emergjencë dhe gatitshmeri në Kamenicë kanë organizuar për herë të parë marsh nga fshati Busavate e deri në Qytetin e Kamenicës . 

Ecja ishte e gjatë 13 kilometra ku iu kishin bashkangjitur edhe Klubi i Alpinizmit Dardana dhe Gazetare e Fotograf nga Kamenica, ky është marshi i parë i Forcës së Siguris së Kosovës kaq pranë kufirit të Serbies në Lindje të Kosovës, FSK-ja ka deklaruar se kjo nuk është një provokim ndaj askujt thjeshët marshim në teritorine  Kosovës.

Shum qyetatr të Komunës së Kamenicës kan duartrokitur Forcat e Siguris së Kosovës, gjat marshimit në qytetin e Kamenicës fëmijë me veshje kombëtare Shqiptare kan dhuruar lule për ushtarët e FSK-së.

Fotot: Arian Mavriqi.

 

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »