Fshati Konçul si gjithmon i pari në Luginë vishet me Flamuj Kuq e zi (Foto)

0

konculi2

Rinia e fshatit Konçul jan kujdesur që si gjithmon fshatin e tyre ta veshin me flamuj të parët në Lugin, mbrëm jan shkrepur fotografit e para nga fshati Konçul ku shihet veshja e fshatit Konçul me me Flamuj Kombëtarë në festën e 28 Nëntorit, ditës së Pavarsis së Shqipëries.

Mëngjesi sot fshatin Konçul e zbardhi të stolisur me flamuj Kombëtarë, tani edhe pikërisht kur në fillim të muajin dhjetorë, dhe fund të muajit dhjetor fillojn ardhëja e mërgimtarëve nga Kosova, të cilët vijen në vendëlindje për të kaluar festat e fund vitit, ata pikërisht kjo rrugë i bën të ndjehen krenarë kur shohin fshatin te stolisur me flamuj Kuq e Zi./BujanociNet/

konculi1

konculi3 konculi4

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »