Fshati Konçul pa ujë të pishëm, Arifi shum shpejt do të intervenojm

0

UjesjellesiBanorët e fshatit Konçul kan shkruar në adresen e portalit informativ Bujanoci.net, se uji i fshatit është i pa pishëm, ndërsa kan dërguar edhe pamje duke treguar puset e ujit dhe zyrën e ujësjellësit në fshatin Konçul të rrethuar nga vërshimet e fundit të cilat i shkaktoj dalja e lumit “Morava e Binçës” nga shtrati.

Ndërsa Bujanoci.Net duke dashur të jet transparent ka telefonuar Kryetarin e Komunës z.Nagip Arifi i cili për BujanociNet ka thën se vërshimet kan arritur në pikën kritike ku menjëher pas vlersimit të dëmeve dot intervenohet në të gjith Komunën e Bujanocit, e edhe në fshatin Konçul dot të intervenohet në ujësjellësin e fshatit, Z. Arifi tregoj se edhe vet ishte sot në teren duke par nga afër dëmet e shkaktuara nga vërshimet./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »