25 Mar, 2014 - 23:03
Nuk ka komente

Fotoreporterët nga Kirigistani iu kanë afruar një Vullkani aktiv më afër se kushdo tjetër fotoreporterë deri më tash. Ata kanë brë foto mahnitëse dhe video të cilat edhe mund ti kishin kushtuar me jetë.

Në gadishullin Kamqatka në Rusi ka një Vullkanë aktiv në kompleksin Tolbaqik. Fotografët Andrei dhe Luda nga Kirgistani iu afrua shumë pranë me qëllim që të regjistrojnë  skena të mahnitshme.

Ajri pranë Tolbaqika është aq i nxehtë sa që mund t’ua shkrijë fytyrën tuaj Brenda pak sekondash.

vullkani 1

Megjithatë, Andrei dhe Luda iu afruan mjaft afër për të realizuar atë që ata kishin imagjinuar.

vullkani 2

Prap kishin shpëtuar të gjallë.

vullkani 3

Shpërthim filloi në Nëntorë të vitit 2012. dhe është akoma aktiv

vullkani 4

Duke i falënderuar  avanturistët trima, tani ne e dimë si duket një vullkan.

VIDEO:  Fotoreporterët në buzë të vullkanit

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe perdorimi i gjuhes ofenduese. Bujanoci.Net mban te drejten e publikimit ose jo te nje komenti te caktuar. Permbajtja e komenteve nuk pasqyron, qendrim editorial te redaksise se portalit Bujanoci.net . Ju faleminderit per mirekuptimin!
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com