(Foto Lajm ) Iftari më i madhë deri më tash i shtruar ndonjëherë në Luginë

0

“Karvani i Bereqetit”, nën moton “Vëllazëria nuk njeh kufi”, gjatë rrugëtimit nëpër vendet e Ballkanit sot ndaloi edhe në Tërnoc të Bujanocit.

ok

 

Mbi 2 mij persona sot patën rastin që të shijojnë iftarin e përgaditur nga “Karvani i Bereqetit” Në këtë iftar i shoqëruar nga kryetari i komunës Nagip Arifi pjesmarrës ishte edhe vet ambasadori i Turqis në Beograd Mehmet Kemal Bozay. Një organizim madhështorë nga qyteti i Stambollit komuna “Bajrampasha” nën patronatin e kryetarit Atilla Aydiner, kryetarit të Bujanocit Nagip Arifi dhe ambasadorit të Turqisë Mehmet Kemal Bozay.. Fotot e realizuara nga stafi BujanociNet.

DSCN7743 DSCN7749 DSCN7750 DSCN7758 DSCN7762 DSCN7763 DSCN7764 DSCN7765 DSCN7771 DSCN7773 DSCN7774 DSCN7776 DSCN7778 DSCN7782 DSCN7784 DSCN7785 DSCN7787 DSCN7790 DSCN7792 DSCN7795 DSCN7796 DSCN7797 DSCN7798 DSCN7801 DSCN7804 DSCN7810 DSCN7819 DSCN7820 DSCN7821 DSCN7827 DSCN7831 DSCN7833 DSCN7835 DSCN7840 DSCN7841 DSCN7842 DSCN7844 DSCN7846 DSCN7847 DSCN7849 DSCN7852 DSCN7858 DSCN7860 DSCN7862 DSCN7870 DSCN7874 DSCN7884 DSCN7887 DSCN7888 DSCN7891 DSCN7897 DSCN7902 ok

 

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »