Forca të mëdha ushtarake drejt Malësisë së Sharrit

1
Forca të mëdha ushtarake drejt Malësisë së Sharrit

Forca të mëdha ushtarake të ARM-së kanë vazhduar Malësisë së Sharrit mëngjesin e sotëm, raportojnë portalet lokale.

Një karvan me autoblinda, pizgauer dhe makineri tjetër ushtarak ka vazhduar rrugës drejt Kodrës së Diellit në rajonin e Tetovës dhe kryesisht bëhet fjalë për zonën malore kufitare me Kosovën apo në trekëndëshin e njohur të kufirit edhe me Shqipërinë.

Mësohet se ditëve të fundit ARM është në gjendje të gatishmërie dhe se pjesëtarët e saj janë në terren dhe kazerma duke ndjekur situatën aktuale.

Ky mobilizm po ndodhë pas ngjarjes së Kumanovës. (INA)

 

foto

foto1

foto3

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

1 Koment

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »