Flamuri shqiptar në Europa League, serbët e quajnë provokim

0

Mediat serbe nuk e kanë pritur mirë shfaqjen e një flamuri shqiptar gjatë ndeshjes mes Arsenalit dhe Crvena Zvezdës, e cila u zhvillua dje në Londër në kuadër të Europa Leagues.

Flamuri shqiptar ishte vendosur në vend të reklamave pranë vijës anësore të fushës në ndeshjes, e cila përfundoi pa fitues.

Kjo gjë ka nxitur reagimin e mediave serbe, të cilat e kanë cilësuar si provokim. “Si ndodhi kjo? Flamuri shqiptar në duelin Arsena – Zvezda”, shkruan në titullin e saj gazeta Alo.rs, transmeton koha.net.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »