Fjalët e fëmiut afrikan që ”goditën” botën

0

Lajmi.net ju sjellë më poshtë disa fjalë të shkruara nga një fëmijë afrikan të cilat ”goditën” botën. Lexoni më poshtë:

Kur lind jam i zi.
Kur rritem jam i zi.
Kur sëmurem jam i zi.
Kur trembem jam i zi.
Kur rri në diell jam i zi.

-Ti o njeri i bardhë!
Kur lind je rozë.
Kur sëmuresh je i jeshil.
Kur trembesh je i verdhë.
Kur rri në diell bëhesh i kuq.
Kur ke ftohtë bëhesh blu.
Kur vdes bëhesh gri.

Dhe më thua mua njeri me ngjyrë?

/Lajmi.net/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.
comments powered by Disqus
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »