Filmohet një mjet i UFO-ve në formë pilule
20:50 | 07 Shkurt 2019

Bret Harrison Jones ishte jashtë me kamerën e tij duke shijuar natyrën, kur ai vuri në dukje objektin në formë ‘pilule’ që hyri brenda dhe jashtë fokusit nga shtëpia e tij në Guilford County të Karolinës së Veriut, transmeton lajmi.net.

Incizimi tregon formën cilindrike të mjetit në distancë, që Jones beson se ishte së paku sa perimetri i një avioni komercial.

Videoja e frikshme ka grumbulluar pothuajse 40,000 shikime, me disa shikues që pretendojnë të dinë se çfarë ishte arti i UFO-së – trekëndëshi i zi famëkeq TR-3B. /Lajmi.net/

Kejvina Kthella