FILLON PROTESTA E OPOZITËS

0

(E plotësuar) Ka filluar marshi i protestuesve të opozitës nga sheshi “Zahir Pajaziti”.

20150418140315453620

Ndërkohë, në gjitha rrugët dhe sheshet kanë filluar përgatitjet e Policisë së Kosovës.

Policia ka hequr nga sheshi të gjitha mjetet e forta që eventualisht mund të përdorën nga protestuesit. Një numër i madh i policëve shihet pranë Gjykatës Kushtetuese dhe te dy ndërtesat e Qeverisë.
Ndërkohë, edhe organizatorët, tanimë kanë vendosur tribunën në sheshin Skenderbeu. Kurse, nga disa qytete veç ka filluar nisja me autobusë për në Prishtinë.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »