Fillon Pranvera, bashkë me të edhe djegëja e pyejeve në Konçul (Foto)

0

Në fshatin Konçul të Bujanocit përskaj vijës kufitare malore mes Kosovës dhe Serbies ka filluar ndezja e qëllimshme e pyejeve, për dallim nga vitet e mëparshëm ku gjat stinës verore fillonin ndezjet e pyjeve këtë vit ky fenomen ka filluar qysh në pranverë.

konculi 2

Edhe pse zjarri po përhapet gjithnjë e më shumë zjarrfikësit sikur nuk janë në dieni për këtë gjë, për ta parandaluar përhapjen e mëtejme të zjarrit, sepse mund të vijë deri te më e keqëja. BujanociNet ka sjellur pamjet e ngjarjes ku në postën tonë elektronike kan arritur këto pamje. Posta elektronike e portalit BujanociNet kohëve të fundit nga banorët e Konçulit është bërë vendi i vetëm i ankesave ku drejtohen këta banorë për keqpërdorime edhe ngjarjeve të fundit. /BujanociNet/

konculi 7 konculi 6 konculi 5 konculi 4 konculi 1 konculi 3

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »