Fillojnë stërvitjet ushtarake ndërkombëtare në bazën “Jug” në Bujanoc

0

Në Bazën Ushtarake Multi Nacionale për intervenime të shpejta në misione paqëruajtëse “JUG-BUJANOC” ka filluar të mbahen stërvitjet disa ditore me rreth 500 ushtar nga 10 shtete të rajonit duke përfshirë edhe ato të SHBA-s, njofton RTV Spektri.

Herë pas here gjatë ditës do të ndëgjohen krisma dhe detonime të fuqishme por ju qytetarë të komunës së Bujanocit dhe Preshevës mos u shqetësoni sepse ashtu si jeni të njoftuar edhe më herët ju tani po jetoni në afërsi të një Baze Multinacionale ku po trajnohen me dhjetëra Ushtri nga e mbarë bota !/BujanociNet/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »