Fillojn përgaditjet për manifestimin tradicional “Ditët e Komandant Lleshit” (Foto)

0
Foto: Bashkësia Lokale - Tërnoc

Foto: Bashkësia Lokale – Tërnoc

Sot ekipet nga bashkësia lokale e fshatit Tërnoc, të kryesuar nga Nagip Aliu dhe këshillit organizativ të manifestimit “Ditët e komandant Lleshit”, pastruan dhe ngjyros lapidarin e ngritur për nderë të komandant Ridvan Qazimi alias “LLESHI”.

Në pragë të manifestimit tradicional për nderë të vepëres dhe gjakut të dëshmorit Ridvan Qazimi (Komandant Lleshi), u pastrua dhe u ngjyros lapidari i ngritur në Tërnoc, vendi i quajtur “Gurt e Buajëve”, Bashkësia lokale e fshatit Tërnoc, është zotuar se do të mundohet që këtë vendë ta mirëmbajë rregullisht në mënyrë që të tregohet rrespekt ndaj vepëres së dëshmorit të kombit Ridvan Qazimi./BujanociNet/

Foto: Bashkësia Lokale - Tërnoc

Foto: Bashkësia Lokale – Tërnoc

Foto: Bashkësia Lokale - Tërnoc

Foto: Bashkësia Lokale – Tërnoc

Foto: Bashkësia Lokale - Tërnoc

Foto: Bashkësia Lokale – Tërnoc

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »