FIFA shkruan për vdekjen e Vokrrit, ja si ka reaguar Fatmir Spahiu
15:58 | 12 Qershor 2018
Pak ditë më parë, Kosova humbi njeriun më meritor për zhvillimin e sportit, Fadil Vokrrin.

Legjenda e futbollit kosovar dhe ish-kreu i Federatës së Futbollit, ndërroi jetë në moshën 57 vjeçare.

Shtëpia më e madhe e futbollit në botë, FIFA e ka ngushëlluar Federatën e Futbollit të Kosovës, familjarët dhe miqtë, përcjell ORAinfo.

Në këtë postim të bëra nga faqaja zyrtare e FIFA-s, aktori kosovar, Fatmir Spahiu (Bufi), ka falënderuar FIFA-n që e ka nderuar Fadil Vokrrin./ORAinfo/

Atalanta Kërçyku
S