FHKL optimist për ndërtimin e 100 shtëpive për Luginë

0
Nëpërmjet një projekti humanitar, në Preshevë janë ndërtuar mbi 100 shtëpi, iniciativë kjo e Fondit Humanitar të Kosovës Lindore me seli në Zvicër.
00_12_1434837246925435113
Përfaqësuesit e kësaj organizate humanitare janë shprehur optimistë në përmbushjen e objektivave të parapara për këtë vit. Fondi Humanitar i Kosovës Lindore është organizatë apolitike që vepron në Zvicër. Deri më tani ka realizuar disa projekte përmes të cilave ka ndihmuar shqiptarët e Luginës së Preshevës.

Përfaqësues të Fondit Humanitar të Kosovës Lindore, janë shprehur të kënaqur me dinamikën e zhvillimit të projektit 100 shtëpi për Luginën e Preshevës.
Xhelal Mehmeti, kryetar i kësaj organizate është optimist se deri në përfundim të vitit Fondi do të realizoj 50% të projektit të paraparë.

Ndërkohë që gjendja ekonomike dhe sociale në Luginë vazhdon të jetë e rëndë, sipas Mehmetit, nevoja për të ndihmuar këtë zonë është mjaftë e madhe.
Fondi Humanitar i Kosovës Lindore, është organizatë apolitike e cila vepron në Zvicër. Deri më tani ka realizuar disa projekte përmes së cilave ka ndihmuar shqiptarët e Luginës së Preshevës./rtk/

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »