Ferrari krijon një përbindësh që ia kalon Bugattit – ja detajet!

0

Quhet FXXK dhe do të prodhohet vetëm në 40 ekzemplarë.

ferrari-690x379

Makina e re e Ferrarit, pasardhësja e La Ferrari, do të jetë rivalja e fortë e Bugatti Veyron, sepse do të ketë 1036 kuaj fuqi.

Pra, më shumë se makina më e shpejtë e botës deri tani.

Ajo do të ketë një motor me 12 pistona dhe shpejtësi maksimale rreth 400 km/orë. FXXK është prenotuar tashmë nga 40 blerësit me fat, megjithëse çmimi i saj nuk është i lirë: ajo kushton 2.5 milionë euro.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »