Familja Abdullahu nga Konçuli ka nevojë për ndihmën tuaj, bashkohu në aksionin humanitarë

0

Familja Abdullahu dy anëtarëshe në fshatit Konçul të Bujanocit jetonë në kushte të vështira ekonomike, duke priturë që në çdo moment shtëpia shumvjeçare të shembet, ku mund të ndodhë edhe më e keqja.

Sh 3Në shtëpinë e rraskapitur nga vjetërsia jetojnë nëna dhe i biri, zonja e shtëpisë është në gjendje jo të mirë shëndetësore e cila nuk mund të qëndrojë asnjë ditë pa barërat e sajë, e kur këtyre i shtohet edhe kushtet e vështira ekonomike gjithçka përfundonë në skajshmëri të varfërisë. Sh1Shirërat e pandërprerë të vjeshtës dhe moti i ftohtë edhe më shumë poi a vështirësonë jetën nënës së sëmurë dhe djalit të sajë 32 vjeçarë. Si çdo herë edhe kësaj radhe, në Luginë nuk kanë munguar bamirësit të cilët gjithnjë janë përkujdesur për familjet me kushte të vështira finansiare, Sh 2bashkësia lokale e fshatit Konçul së bashku me banorët e këtij vedbanimi dje ka mbajturë mbledhjen ku nga kjo kanë formuar komisionin dhe kanë marrë aksion që familjes Abdullahu t’ia ndërtojnë një shtëpi një katëshe kështu u shpreh Zulqefli Sherifi kryetar i B.L në Konçul. Poashtu edhe Selami Halimi banor i këtij fshati thotë se, do mundohen që sa më parë shtëpia të jetë gati, banorët janë të gatshëm që të punojnë intenzivishtë në këtë drejtim së bashku me gjith të tjerët që dëshirojnë ti bashkangjiten këtij aksioni humanitarë. Pas përfundimit të shtëpisë për familjen Abdullahu Sherifi tha se, pretendojmë që edhe familjes Veseli t’ia ndërtojmë një shtëpi të tillë, familje kjo me kushte të vështira finansiare. Sherifi përkujton se banorët e fshatit Konçul janë treguar gjithmonë human kur është fjala për të i dalë në ndihmë familjeve me nevojë./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »