Familja Abdullahu nga Konçuli do të bëhet me shtëpi të re

0

U vu sot gurthemeli i shtëpisë së familjes Abdullahu dy anëtarëshe në fshatin Konçul, aksion ky i ndërmarrë muaj më parë nga bashkësia lokale e fshatit. Mjerisht familja Abdullahu jetonë në kushte mjaftë të vështira duke priturë në çdo moment shembjen e shtëpisë së tyre, në çdo pjesë të saj ajo është e shkatërruar ku kjo shtëpi nuk ishte aspak e banueshme.

muki

Guke patur parasysh gjendjen momentale të kësaj familje banorët e fshatit Konçul u treguan edhe kësaj here human si gjithmonë që t’i dalin në ndihmë familjes Abdullahu. Sekretari i bashkësisë lokale të fshatit Konçul Qerim Ameti njëherit edhe udhëheqës i grupit organizativ për aksionin e ndërmarrë për ndërtimin e shtëpisë tha se, do mundohemi që bashkarishtë ashtu siç kemi filluar edhe të mbarojmë me ndihmën e të gjithëve ndërtimin e kësaj shtëpie, duke i falënderuar të gjithë ata që u treguan bamirës dhe zemërgjërë. Pas përfundimit të shtëpisë së familjes Abdullahu me ndihmën e zotit dhe banorëve të vullnetit të mirë humanitar të fshatit Konçul banorët e këtij fshati pretendojnë që edhe familjes Veseli të i’a ndërtojnë një shtëpi./BujanociNet/

Sequence 06.Still030

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »