Erdogan thotë se Perëndimi qëndron prapa masakrës në Paris për t’i fajësuar myslimanët (Video)

0

​Erdogan thotë se Perëndimi qëndron prapa masakrës në Paris për t'i fajësuar myslimanët (Video)Presidenti i Turqisë tha se forcat frënge të sigurisë janë ato që duhet fajësuar për sulmet terroriste vdekjeprurëse të javës së kaluar në Paris.

Recep Tayyip Erdogan e ka akuzuar Perëndimin se ‘po luan lojëra me botën islame’ duke këshilluar myslimanët që të jenë të ‘vetëdijshëm’ për këtë. Erdogan tha se myslimanët po e ‘paguajnë çmimin’ për sulmet në gazetën satirike ‘Charlie Hebdo’ dhe në supermarketin izraelit në Paris. “Qytetarët francezë e kanë kryer një masakër të tillë dhe myslimanët po e paguajnë çmimin. Kjo është shumëkuptimplotë…a nuk është punë e organizatave të inteligjencës të përcjellin ata që përfundojnë burgun. Lojëra po luhen me botën islame, duhet të jemi të vetëdijshëm për këtë”, tha Erdogan. Erdogan gjithashtu e ka akuzuar Kryeministrin izraelit i cili mori pjesë në Marshin për Paqe në Paris, duke pyetur se si guxon të bëjë një veprim të tillë ‘dikush që vrau 2500 persona në Gaza’.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »