Ende pa u larguar mirë, Juventus ia bën këtë të ‘keqe’ Buffonit

0

Juventus ka emëruar kapitenin e ri pas vendimit për largim nga klubi nga Gianluigi Buffon.

Gianluigi Buffon ka konfirmuar largimin nga Juventus, pas këtij sezoni.

Portieri legjendar ka vendosur ta përfundojë aventurën me “Bianconerët”.

Në vend të tij, kapiten i ri i Juventusit, do të jetë Giorgio Chiellini, përcjell “lajmi.net”.

“Giorgio Chiellini është futbollist ideal për të qenë kapiten i Juventusit. I uroj shumë fat, dashuri dhe tituj”, deklaroi Buffon.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »