Emrat më të çuditshëm të njerëzve në Ballkan

0

Ballkani është rajon ku gjithçka ndodhë dhe asgjë nuk është e çuditshme. Madje shumë njerëz janë emëruar me emra që nuk mund të të bie ndërmend se një njeri mund të emërohet kështu, transmeton Indeksonline.

foto

Këta janë emrat e çudtishëm:

Esmeralda – Ky emër vie nga seriali i famshëm i viteve të ’90-ta, “Esmeralda”

Xhevrek – Po po është xhevrek, sikurse xhevreki i famshëm i rrumbullakët me ca susam përmbi.

Hyrijete (Hurijeta) – Emër “puro” turk

Internet – Ky emër gjendet në Brçko dhe vet babai i tij ka dashur që ai të quhet Internet.

Penelopa – Ndoshta nga një fans i aktores Penelope Kruz ose ndoshta nga emri i vjetër grek.

Elen – Ideja ka qenë që kur mundet për shembull emri Egzon dhe Egzona, mundet edhe Elen nga Elena.

Leopod – Ideja fillestare si duket ka qenë që emrin të ishte Leopard por që rrugës e kanë ngatërruar dhe kur e kanë regjistruar emrin ka derivuar në Leopod.

Sheherzhade – Ideja për kët emër është nga serialet televizive./Indeksonline/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »