Emigrantët vërshojnë Preshevën, pamje tmerruese nga rrugët e qytetit /foto/

0

Skena të tilla mund të shihen çdo ditë nëpër rrugët e Preshevës.

emigrantet

Presheva.com në orët e mëngjesit ju sjell pamje tmerruese nga emigrantët që vijnë nga lindja e afërt dhe nga Afrika. Vendi i pritjes ku emigrantët presin në radhë për tu pajisur me dokument nga policia do të zhvendoset komplet në stacionin hekurudhor të Preshevës. Dy tendat e vendosura nga Kryqi i kuq pas stadiumit të qytetit do të zhvendosen në ish godinën për përpunimin e duhanit në stacionin hekurudhor, ku po bëhen përgaditjet dhe kushtet ku emigrantët do të pajisen edhe me dokumente të cilat momentalisht i marrin në stacionin policor.

Emigrantet-01

Emigrantet-02

Emigrantet-03

Emigrantet-04

Emigrantet-06

Emigrantet-07

Emigrantet-09

Emigrantet-10

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »