Emigrantët sirian zbulohen në tren në stacionin hekurudhor të Preshevës

0
Emigrantët sirian zbulohen në tren në stacionin hekurudhor të Preshevës

Në kontrollimin e trenit, është konstatuar se në vagonin e nëntë fshihen pesë persona pa asnjë dokument personal, dhe sipas deklaratave të tyre, të gjithë janë shtetas të Sirisë me moshë deri 30 vjet. Siç raporton dogana, në orët e mbrëmjes, në hyrje të Serbisë, në stacionin hekurudhor të Preshevës ka arritur treni i mallrave me 16 vagona, që po udhëtonte në relacionin Maqedoni – Bullgari. Me kontrollim të trenit është zbuluar se në vagonin e nëntë janë fshehur 5 meshkuj pa kurrfarë dokumenti./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »