Emigrantët nuk janë me epidemi tuberkolozi dhe sëmundje tjera ngjitëse

0

Emigrant3

Para disa ditësh ishte paralajmëruar një rrezikshmëri e madhe nga përhapja e sëmundjeve ngjitëse nga emigrantët të cilët në numër të madh po vijnë nga shtetet afrikane dhe lindja e afërt.

Emigrant-1

Vladimir Cuciq nga komesariati për refugjatë ka thënë se nuk janë të sakta spekulimet se ndër emigrantë ka të sëmurë me tuberkulozë dhe sëmundje të tjera ngjitëse. “Ata po vijnë me plagë në këmbë, të uritur, të rraskapitur, por nuk ka sëmundje ngjitëse” ka thënë Cuciq./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »