Elhaida vazhdon në finale

0

Përfaqësuesja e Shqipërisë, Elhaida Dani, është zgjedhur në grupin e dhjetë finalistëve të parë të edicionit të sivjetmë të Eurovisionit.

el-690x406

Në gjysmëfinalen e parë të Eurosong konkurruan 16 këngë, ndërsa dhjetë prej tyre mbetën në garë.

Kënga “I’m Alive” u këndua në renditje e 14-ta dhe siguroi numrin e mjaftueshëm të votave për të vazhduar në finale.

Emri i Shqipërisë u përmend i pari si vendi i kualifikuar në finalen e të shtunës.

Gjysmëfinalja e dytë zhvillohet më 21 maj, ndërsa finalja do të mbahet më 23 maj.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »