Elbasan, makina përplaset me trotuarin, lëndohet shoferi
15:04 | 16 Prill 2018

Sipas policisë, makina me targa ‘AA 420 GG’ është përplasur me trotuarin e një dyqani, ndërsa i plagosur ka mbetur drejtuesi i mjetit i cili sipas dëshmitarëve kishte marrë plagë në fytyrë.

Policia bën me dije se makina vinte nga drejtimi i kundër i rrugës, ndërsa nuk ka  frenuar dot, çka ka bërë që të humbasë kontrollin dhe më pas  të përplaset. I plagosuri, identiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur u dërgua në spital për ndihmë mjekësore.

Një hetim ka nisur për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Powered by WPeMatico

Klaudia Kalia