‘El Clasico’ mbyllet pa fitues (Video)

0

el

Barcelona dhe Real Madridi kanë luajtur baras, 1-1, në derbin më të madh botëror, ‘el Clasico’, që u zhvillua në Camp Nou.

Nikoqirët e mbajtën më shumë topin në gjysmën e parë, mirëpo Navas nuk pati shumë punë për të bërë. Në ndërkohë, vizitorët u treguan më të rrezikshëm duke bërë që Ter Stegen të bënte disa intervenime, megjithëse rastet konkrete munguan.

Asnjëra nga skuadrat nuk e gjeti rrjetën në fraksionin e parë, ndërkaq pati disa momente të dyshimta. Në minutat e para Lucas Vazquez u rrëzua në zonë nga Mascherano, mysafirët protestuan për penalti, por gjyqtari nuk mendoi kështu.

Pas pak minutash vendasit kërkuan penalti pasi mendonin se Sergio Ramos kishte prekur topin me dorë në zonë, gjithsesi gjyqtari nuk vendosi për njëmbëdhjetëmetërsh. Nuk mbaroi me kaq. Rreth minutës së 40-të pas një gjuajte të Jordi Albas, sipas vendasve topi u prek me dorë në zonë nga Dani Carvajal, por gjyqtari edhe një herë nuk vendosi për penalti.

Teksa kalonin minutat Los Blancos dukeshin të fuqishëm që t’i ndryshonin gjërat, ndërkohë që Neymar dhe Lionel Messi kanë mundur ta vulosin fitoren po t’i konkretizonin rastet e tyre.

Mirëpo, angazhimi i të zgjedhurve të Zidane në minutat e fundit u shpagua.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »