Ekspertët e komisionit faktëmbledhës të KE-së, të interesuar për (mos)realizimin e të drejtave të Shqiptarëve në Luginë

0

Ekspertët e komisionit faktëmbledhës të Këshillit të Evropës, qëndruan sot në Bujanoc, ku u pritën nga kryetari i komunës së Bujanocit.

Temë e takimit ishte (mos)realizimi i Konventës kornizë të Këshillit të Evropës dhe të drejtave të shqiptarëve në Luginë të Preshevës.

Participimi adekuat i shqiptarëve në institucionet republikane, gjyqësori dhe njohja e diplomave të Kosovës, temë kryesore në takim./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »