Edukimi i fëmiut pasuria më e madhe e prindit

0

(E gjenë portofolin me para dhe e lajmëron drejtorinë)

Edukimi familjar, human dhe islam i nxënëses Elvira Alili Shkolla e mesme ,,Sezai Surroi ,, qendër e arsimit dhe edukimit të shumë gjeneratave, dje ishte në epiqendër të një ngjarjeje shumë emocionale.

nxenesit

Me fillimin e orës së gjashtë të ndrrimit të dytë, nxënësja e paraleles II-1, Elvira Alili, kishte gjetur një portofol në toalet me një shumë të konsiderueshme parash valutë (Euro). Ajo nuk stepet nga kjo shumë por pyet shpqet për pronaren e tyre, pasi që nuk gjej ate, ajo lajmërohet te ndihmës drejtori i cili kontrollon portofolin ne preyence te Elvires dhe nje nxënëse tjetër. Duke e gjetur një kartel celualari, kërkohet numri dhe lajmërohet nxënësja e cila nuk e dinte çka i kishte ndodhur. Pas ardhjes së saj me një shoqe kuptoi se e kishte humbur portofolin me parat mbetet e shtangur nga emocionet e perjetuara për gjestin e Elvires dhe me lot në sy e përqafoi me shumë dashamirësi për parat e kthyera të cilat ishin ne fakt para familjare për trë siguruar harxhimet vjeshtore. Për këtë gjest human e në radh të parë fetar-islam, drejtoria e shkollës e ka cilësuar si veprim shumë human dhe nxënëses i ndan një mirënjohje me dëshirë që ky rast të reflektohet edhe te nxënësit e tjerë të shkollës sonë./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »