Edi Rama uron vitin e ri Shqiptarëve të Luginës nga Beogradi (Video)

0

Kryeministri i Shqipëries Edi Rama ka bër një urim të vitit të ri, me raportuesin e Top Channel nga Beogradi Idro Seferi, Kryeministri Shqiptar ka marrë pjes në samitin e Kinës me Europën juglindore.

Edi RamaAi ka përshëndetur Shqiptarët e Luginës së Preshevës në videon e postuar në rrjetin e ti social Facebook.

Ndërsa Edi Rama ka treguar angazhimin e ti edhe kësaj here për Shqiptarët e Luginës së Presheves ai ne rrjetin social të ti ka shpërndar kët Status “Takim me km Vuçiç per rritjen e ritmit te bashkepunimit dhe rritjen e kujdesit ndaj shqiptareve te Lugines se Presheves #Ndryshimereale“/BujanociNet/

Fjalët e Kryeministrit të Shqiptarëve EDI RAMA:

Edi Rama – Gjendemi këtu Në Beograd me të madhin Idro Seferi, valltarin gojën e ujkut që ka detyrimin që të përcjell disa fjal për ju.
Idro Seferi – Sot ka qen një dit e mir për gjith shqiptarët, uroj që sa her të vin shqiptarët të vin me më pak tension dhe gëzuar vitin e ri për gjith shqiptarët kudo që ndodhën.
Edi Rama – Gëzuar vitin e ri shqiptarëve që jetojn këtu atyre në Luginën e Preshevës në Bujanoc dhe gjith shqiptarëve kudo ku ndodhën në trevat jasht Shqipëries, Për Shqiptarët e shqipëries kemi kohë ti urojm të paktën unë nga Beogradi dhe jo nga Top Channeli por nga Top Video Selfi TV

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »