Edhe Thaçi ka dy fjalë për golat e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit
16:04 | 22 Qershor 2018
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas fitores dramatike të Zvicrës kundër Serbisë, ku golashënues ishin Xhaka dhe Shaqiri.

Përmes profilit të tij në Facebook, Thaçi ka uruar përfaqësuesen e Zvicrës për fitoren e merituar, derisa në fund të postimit është ai shprehur krenarë me Xhakën dhe Shaqrin.

Urime golashënuesve Xhaka, Shaqiri dhe tërë Zvicrës për fitoren e merituar. Krenarë me ju. Kosova ju don”, ka shkruar Thaçi.

Kejvina Kthella
S