Edhe pse më pak vite karrierë, Bebe Rexha ia kalon divës Beyonce në shifra (Foto/Video)

0

Wow! Nje shqiptare mposht divën e muzikës botërore, Beyonce, dhe ajo është Bebe Rexha.

Diva e muzikes boterore duket se është mposhtur nga këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha.

Këngët e tyre më të klikuara janë në bahkëpunime dhe ajo që rezulton është se bashkëpunimi i Bleta Rexhës me dj e njohur ndërkombetar David Guetta, reperen Nicki Minaj dhe dj Afrojack, ka arritur më shumë se 1 bilion klikime në YouTube, me këngën “Hey Mama”, shkruan intv.al.

Dhe mesa duket të kërkosh emrin e divës se muzikës ndërkombëtare në YouTube, kënga më e klikuar është ajo në bashkëpunim me Coldplay, afër 740 milion klikime, edhe pse emri i Beyonce nuk shkruhet si bashkëpunuese ajo është pjesë e këtij dueti.

Mund të themi se “Hey Mama” është një ndër këngët më të klikuara në botë dhe Bebe di si të na bëjë gjithmonë krenarë.


----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »