Edhe një eklips të shtunën

0

Eklipsi i radhës do të zgjasë vetëm 4 minuta dhe 43 sekonda i cili do të lëvizë në hapësirat e Oqeanit paqësor.

eklipsi

Njerëzit në perëndim të lumit Misisipi në Amerikë do të kenë pamje më të mirë kurse në pjesën tjetër do të jetë një eklips i pjesshëm, transmeton Express.

Pjesë të Amerikës së jugut, India, Kina dhe Rusa gjithashtu do të jenë në gjendje të shohin eklipsin por nuk do të jetë i dukshëm në Grenlandë, Islandë, Evropë, Afrikë apo në Lindjen e Mesme.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »