Edhe Halil Matoshi reagon pas golave të Xhakës dhe Shaqirit
16:04 | 22 Qershor 2018
Halil Matoshi, këshilltari i kryeministrit të Republikës, Ramush Haradinaj, i është gëzuar jashtë mase fitores së Zvicrës ndaj Serbisë me rezultat 2:1.

“Betejën e Kalinigradit me Serbinë e fituen shqiptarët! Dy djem shqiptarë Kosove, ngrisin në këmbë dy kombe! Na gzuen he iu gzoftë zemra”, ka shkruar ai.

Kejvina Kthella
S