E turpshme, zviceranët djegin flamurin shqiptar në ‘Euro 2016’ (FOTO)

0

SWIS-ALB

Edhe pse shqiptarët dhe zviceranët në Lens kishin kaluar shumë mirë dhe kishin festuar së bashku në ditën e ndeshjes Shqipëri – Zvicër, këta tifozë shihen duke e djegur flamurin kuq e zi, por edhe të kthyer mbrapsht.

Kthimi i flamurit mbrapsht simbolizon urrejtjen ndaj atij kombi.

Në portalin e fansave nga e mbarë bota, “Ultras Tifo” është publikuar fotografia ku shihet flamuri kuq e zi duke u djegur, kështu me shkrimin se këta persona ishin tifozë zviceran.

Edhe pse kombëtarja e Zvicrës ka gjysmën e më shumë lojtarë shqiptarë, të cilët tani më janë të njohur për të gjithë botën, këta persona nuk kanë hezituar ta djegin flamurin e kuq e zi.

kuq e zi1

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »