E pabesueshme, kjo vajzë lexon me sytë mbyllur (Video)

0

Një 9-vjeçare nga India mahniti të gjithë në Shtetet e Bashkuara kur nisi të lexojë me sy mbyllur fjalitë e shkruara në një copë letre. Yogamaa është shprehur se ka ndjekur një kurs në Gurukul të Indisë, ku ishte trajnuar nga një Guru se si ta aktivizojë syrin e saj të tretë.

mend

Ajo tregon se kjo fuqi mistike është një “aftësi e mësuar”, duke i kundërshtuar të gjithë zërat se dhunti të tilla janë të lindura.

Ajo nuk është e vetmja me të tilla aftësi. Një 12-vjeçare nga Dallasi i Shteteve të Bashkuara thotë se ka arritur ta hapë syrin e saj të tretë pas programit 3-javësh që përfshin inicim dhe meditim.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »