E pabesueshme: Barcelona kërkon Mourinhon

0

E pabesueshme: Barcelona kërkon Mourinhon

Duket e pabesueshme por mund të jetë shumë e vërtetë në një të ardhme të afërt – Mourinho të jetë trajner i Barcelonës.

 Daily Express shkruan se nëse Laporta zgjidhet president i Barcelons, atëherë klubi katalanas mund të bëjë ofertë për Mourinhon.

Ish-presidenti i Barcelonës dëshiron që të ringritë klubin në piedestal dhe Mourinho është njeriu ideal për këtë.

Por, problemi është se tifozët mund të mos e dëshirojnë Mourinhon, për shkak të rivalitetit të përgjakshëm kur ai ishte trajner i Interit dhe Real Madridit, ku arriti të deklasojë Barcelonën (së pari me Interin) dhe arriti ta sjellë në tokë pasi u konsiderua e pamposhtshme. /Telegrafi/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »