E dashura serbe e Platinis, ndikoi në vendimin ndaj shqiptarëve

0
Trajneri Afrim Tovërlani dyshon se presidenti i UEFA-s, Michel Platini, ka ndonjë të dashur serbe dhe për këtë arsye vendosi t’i shpërblejë serbët në rastin e ndeshjes kundër Shqipërisë.

Trajneri i mirënjohur kosovar, Afrim Tovërlani nuk di ta arsyetojë vendimin e Komisionit Disiplinor të UEFA-s që e regjistroi ndeshjen e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë në Beograd, me rezultat zyrtar 3:0 në favor të vendasve.

Madje, “Toki” dyshon nëse presidenti i UEFA-s, Michel Platini, ka një të dashur serbe.

“Nuk e kuptoj vendimin e Platinis, ndoshta ka ndonjë të dashur serbe dhe për këtë arsye vendimi shkoi në favor të tyre”, deklaroi Tovërlani në emisionin “Info Magazine” në “Klan Kosova”.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »