Dy shqiptarë nga Lugina ndalohen nga policia kufitare e Kosovës

0
Në fshatin Llashticë, të Gjilanit njësia policore ka ndaluar dy të dyshuar meshkuj shqiptar shtetas të Republikës së Serbisë, ku gjatë kontrollimit të veturës së tyre janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me gaz, bombola gazi për pushkë ajrore, pjesë të veturave dhe mish të kuqë.
Me urdhër të prokurorit njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje, ndërsa tjetri është liruar në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

 

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »