Dy shqiptarë ju thanë doganjerëve se nuk kan asgjë për dogan, por dogana i gjeti 143.450 euro (Foto)

0

Doganierët sot me datë 14 qershor në vendkalimin kufitar Merdare kanë ndaluar më shumë se 123.000 euro, njofton Dogana e Serbies.

Diçka pas mesditës në vendkalimin kufitar ka arritur një minibus me targa të gjermanisë i cili po transportonte 6 udhëtare nga Gjermania në Prishtinë.

Edhe pse doganierëve nuk i kishin lajmëruar asgjë përveç gjërave personale, në xhepate e setrës së shoferit dhe të pasagjerit, shqiptarë të Kosovës janë gjetur 143.450 euro.

Ata deklaruan se në njërin “stacion” ku marin udhëtarë në Gjermani, një mashkull i ka dhënë atyre të hollat për t’ia dorëzuar një personi të panjohur në Prishtinë.

Shoferit dhe pasagjerit iu dhanë nga 10.000 euro ndërsa të hollat tjera janë mbajtur.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »