Dy plagosje në Fushë Kosovë

0

Policia e Kosovës njofton se është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti për arsye të panjohura ka sulmuar me kondak të revoles viktimën mashkull K-Shqiptar, me ç’rast i ka shkaktuar lëndime të rënda trupore.

plagosje

I dyshuari ka vetëdorëzuar një armë me një karikator që dyshohet të jetë përdorur në rast. Viktima ka pranuar tretman mjekësor në QKUK, ndërsa i dyshuari dërgohet në mbajtje. Në oborrin e një shkolle gjashtë të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë pas një mosmarrëveshje janë rrahur në mes veti dhe me viktimën mashkull K-Shqiptar nxënës, me ç’rast njëri prej të dyshuarve gjatë përleshjes dyshohet se e ka goditur me një thikë viktimën. Viktima ka pësuar lëndime të rënda dhe i njëjti ka pranuar tretman mjekësor dhe është jashtë rrezikut për jetë. Njësiti policor në vendin e ngjarjes ka gjetur dhe ka konfiskuar një thikë dhe një boks të hekurt që dyshohet të jenë përdorur në rast.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »