Dy Kombëtare sonte e sigurojnë kualifikimin në botëror
14:51 | 12 Nentor 2017

Sonte do të zhvillohen dy përballje shumë interesante, ku dy skuadra do të kualifikohen në Kupën e Botës Rusia 2018.

Zvicra – Irlanda e Veriut dhe Greqia – Kroacia do të jenë dy ndeshjet e sontme të play-offit në Evropë. Zvicra e shqiptarëve e kishte fituar ndeshjen e parë në udhëtim 0:1, me golin e vetëm të shënuar nga Ricardo Rodriguez nga pika e bardhë. Atyre sonte u mjafton çfarëdo fitore ose barazimi, për t’u kualifikuar në botëror, nuk u konvenon asnjë humbje. Kjo ndeshje zhvillohet nga ora 18:00. Në ndeshjen tjetër, Kroacia e ka shumë më të lehtë kualifikimin, pasi në ndeshjen e parë kishte mposhtur Greqinë me rezultat të thellë 4:1. Ndeshja ndërmjet këtyre dy skuadrave zhvillohet nga ora 20:45.
Aurela Hoxha