Dy herë festuan Vitin e Ri 2018, kështu ndodh kur udhëtoni nga Zelanda e Re në Havai

0

Aeroplani i aviokompanisë “Hawaiian Airlines” që po fluturonte nga Auckland i Zelandës së Re që aterroi më 31 dhjetor 2017 rreth orës 23:55, për shkak të një vonese të paparalajmëruar është nisur me 10 minuta vonesë.

Si rezultat i kësaj vonese, pasagjerët janë detyruar ta presin Vitin e Ri në pistë, por atyre shpejt u dha edhe një mundësi që ta presin siç e kishin planifikuar, transmeton Telegrafi.

Pasi aterruan në Honolulu, e kishin përpara gjithë ditën që ta kompensojnë padrejtësinë që u ishte servuar nga aviokompania.

Dhe duke marrë parasysh se Auckland është 23 orë para Honolulus, pasagjerët kanë arritur në Havai rreth orës 10:16 të 31 dhjetorit 2017.
Kështu kishin kohë të mjaftueshme që të përgatitjen për pritjen e vitit të ri 2018.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »