Dy ekipet shqiptare në Lugin, startojnë me fitore sezonin pranverorë në ligën regjionale të Pçinjës

0

Fillimin e kampionatit pranveror kanë filluar dya ekipet shqiptare si KF.Tërnoci dhe KF.Lugina të cilat kanë qenë si mysafir të ekipeve serbe.

Klubi futbollistik Tërnoci si kryesuese e tabeles ka arrit të fitojn me rezultat 4:2.

K.F Mladost (S) 2 – 4 K.F Tërnoci

Gjiroja e 16-të e rrethit të pçinjës

Golat per Ternocin: Fatlum Ibrahimi, Nasuf Ibrahimi, Admir Ibrahimi & Ardian Haliti

[Stadiumi i Suvojnicës]

Ndërsa ekipi tjetër shqiptatë KF.Lugina ka arrit të fitoj me rezultat minimal 1:2 qe momentalisht dhe gjindet në renditjen tabelare në vend të 3-të qe ndjek KF.Tërnocin dhe KF.Alakincës qe kanë nga 4 pikë më shum se KF.Lugina.

Gjiroja e 16-të e rrethit të Pçinjës

Celik 1-2 K.F Lugina

Golashenues:Buletin Saqipi
:Miroslav Ristic

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »