Duartrokiten në Paris, përfaqësuesit e katër besimeve shqiptare (Video)

0

Duartrokiten në Paris, përfaqësuesit e katër besimeve shqiptare (Video)

Katër përfaqësuesit fetarë shqiptarë janë duartrokitur gjatë ecjes së tyre në rrugët e Parisit.
https://www.youtube.com/watch?v=1MAbtyFzffM

Ata kanë ecur të katërt të kapur prej dore dhe kanë përshëndetur të pranishmit, të cilët duartrokisnin dhe brohorisnin: “Bravo! Bravo”.
Janë këto pamje me të vërtetë mallëngjyese që japin mesazhe universale e nxjerrin në pah harmoninë fetare të shqiptarëve.

Ecja e tyre përkrah njëri-tjetrit është mbështetur nga të gjithë të pranishmit.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »